poniedziałek, 26 maja 2014

Zaproszenie na wystawę

Mam przyjemność serdecznie zaprosić na wystawę prezentującą pracę artystów wywodzących się z bydgoskiego środowiska graffiti, która jest częścią projektu mającego na celu zbudowanie otwartej relacji pomiędzy artystami a odbiorcami sztuki. Ekspozycja prac bydgoskich twórców urban art i graffiti w tradycyjnej przestrzeni wystawienniczej, ma stać się okazją dla takiego spotkania. Prezentacja dynamicznie rozwijającego się środowiska artystycznego jest także przyczynkiem do podjęcia dyskusji wokół Street artu oraz jego związków z instytucjami sztuki. Projekt Saloon Rebels jest wyjściem naprzeciw tym oczekiwaniom – podejmuje się bezpośredniego dialogu z odbiorcą i jednocześnie kreuje nowe znaczenia, wynikające z konfrontacji pomiędzy poszczególnymi realizacjami oraz lokalnym kontekstem.Artyści: 

Sergiusz „Serio” Kubicki (ur. 1988) –
Na co dzień grafik komputerowy oraz freelance graphic designer, w wolnych chwilach realizuje prace z zakresu malarstwa: sztalugowe, dekoracyjno- reklamowe, lakiernictwo artystyczne oraz graffiti. 


Bartek „MrPainOne” Bujanowski (ur. 1983) – Maluje od ok. 15 lat. Zaczynał od malowania graffiti, a następnie murali. W międzyczasie doskonalił umiejętności z aerografu, czym zajmuje się do dziś.

Marcin „True Bob” Zdrojewski (ur. 1994) -
Swoją artystyczną działalność zaczął w 2008 roku. Interesuje go wielość aspektów wizualnych, co wpływa na szeroki wachlarz jego działań artystycznych.

Sebastian „Setka” Tkaczyk
Miłość do graffiti pojawiła się u niego już w dzieciństwie. Łączenie farby w sprayu z tradycyjnymi technikami oraz uzupełnienie ich o aerograf dało artyście zupełnie nowe możliwości. 

Adam “Urban Artist Soap” Kłodziński (ur. 1981) –
Zamiłowanie do poszukiwań w obrębie Street artu, sprawiło że Soap stał się współtwórcą pierwszej grupy grafficiarzy B2 założonej w Bydgoszczy. Wykonuje zarówno murale, jak i realistyczne portrety inspirowane popkulturą. 

Agnieszka ''Paku'' Pakosz ( ur. 1987) –
Zajmuje się przede wszystkim wykonywaniem ilustracji, ręcznym malowaniem ubrań, projektowaniem plakatów oraz tatuażu. Aktywnie bierze udział w wydarzeniach artystycznych takich jak graffiti jamy. 

Paweł Orzeł (ur. 1989) –
Zainteresowanie aerografem praktykuje od kilku lat. Wykonuje zarówno projekty w wielkim, jak i mniejszym formacie na płótnach


link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/518831244887687/?fref=ts

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz